لیموترش
مجله اینترنتی  
قالب سایت
نظر سنجی
لیمو ترش باید...

لینک دوستان

تعبیر خواب

 • آمار بازدید لیموترش

  کل بازدید:
 • ?
  Make your flash banner free online  در این جا برخی تفاوت های زن و مرد را كه به نظرم جالب تر آمد برایتان انتخاب كرده ام. به این تفاوت ها توجه كنید.
  سال هاست كه بازار دعواهای میان زن گراها و مردگراها داغ است. اما به جای اختلاف و مشاجره بهتر است زن و مرد همدیگر را یعنی جنس مخالف خود را بهتر بشناسند و از تفاوت هایی كه دارند، چیزهای جدید یاد بگیرند. چون این تفاوت ها نه دلیل بر خوبی یك جنس است و نه دال بر بدی جنس دیگر. بلكه همین تفاوت هاست كه جنس زن را برای مرد و مرد را برای زن، جالب و جذاب می كند. اگر تفاوت های میان زن و مردها را بهتر و بیشتر بشناسیم، می توانیم همدیگر را بهتر درك كنیم، می توانیم همذات پنداری بیشتری با هم داشته باشیم، راحت تر خودمان را به جای همدیگر بگذاریم و با سهولت بیشتری با هم كنار بیاییم. در این جا برخی تفاوت های زن و مرد را كه به نظرم جالب تر آمد برایتان انتخاب كرده ام. به این تفاوت ها توجه كنید.

  فرانسیس گالتون و اولین آزمایشات درباره تفاوت زن و مرد

  اولین آزمایش های علمی ثبت شده درباره تفاوت بین زن و مرد كه توسط «فرانسیس گالتون» در سال ۱۸۸۲ انجام شد، در موزه لندن نگهداری می شود. او كشف كرد كه مردان حساسیت بیشتری نسبت به صداهای تیز و گوشخراش نشان می دهند، مشت قوی تری دارند و نسبت به زنان از حساسیت كمتری در برابر درد برخوردارند. در همان زمان یك تحقیق مشابه در آمریكا نشان داد كه مردان رنگ قرمز را به رنگ آبی ترجیح می دهند، دامنه لغات شان بزرگتر است و علاقه بیشتری به حل كردن مسائل فنی دارند تا به مسائل خانگی. از سوی دیگر زنان دقیق تر می شنوند، از كلمات بیشتری استفاده می كنند و ترجیح می دهند در كارها و مسائل فردی فعالیت كنند. اما موضوع به همین جا ختم نشد و بعدها فهرست طولانی تری درباره تفاوت زن و مردها استخراج شد.

  ریزنگری و تجزیه و تحلیل اطراف

  جالب است بدانید زنان مانند اغلب پستانداران ماده مجهز به گیرنده های حسی تواناتری نسبت به مردان هستند. زنان از دیرباز به عنوان مادر و مدافع آشیانه، باید به توانایی های حسی دقیقی برای تشخیص تغییرات روحی و رفتاری دیگران دست می یافتند. چیزی كه عموماً الهام زنانه نامیده می شود، در واقع همان توجه زیركانه به كوچكترین جزئیات و تغییرات ظاهر یا رفتار دیگران می باشد. در طول تاریخ همین توانایی زنانه، مردان را مبهوت و در عین حال شیفته زنان كرده است. پرفسور «رابین گر» عصب روانشناس دانشگاه پنسیلوانیا از آزمایش های اسكن مغزی برای نشان دادن وضعیت مغز مرد هنگام استراحت استفاده كرده است. در این وضعیت دست كم ۷۰ درصد فعالیت های مغز مرد ساكن می باشد. اما همین آزمایش روی زنان نشان می دهد كه حتی هنگام استراحت ۹۰ درصد از مغز زنان در حال فعالیت است. كه ثابت می كند كه زنان مرتب در حال دریافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات محیط اطراف شان هستند. یك زن، آرزوها، ماجراها، اسرار، ترس ها، احساسات، شرارت ها و دوستان فرزندانش را می شناسد. در حالی كه مردان اطلاعات مبهم و گنگی درباره كسانی كه با آنها زندگی می كنند دارند.

  تفاوت رنگ شناسی و دامنه دید در زن و مرد

  زنان دارای دو كروموزوم X هستند. در نتیجه تنوع سلول های مخروطی آنها نسبت به مردان بیشتر است. این تفاوت در نحوه توصیف دقیق زنان از رنگ ها كاملاً قابل مشاهده است. یك مرد در توضیحاتش از رنگ های اصلی مانند قرمز، آبی و سبز استفاده می كند اما زن از رنگ های استخوانی، لاجوردی، ارغوانی و زیتونی سخن به میان می آورد. از آنجا كه ارتباط فردی نزدیك جز لاینفك وجود زنان می باشد، سفیدی چشم آنان بیشتر از سفیدی چشم مردان است. سفیدی چشم، بیشتر امكان دریافت یا ارسال سیگنال های چشمی را در جهت حركت چشم فراهم می كند. همچنین زنان نسبت به مردان دامنه دید وسیع تری دارند. به عنوان مدافع آشیانه، مغز زن به او امكان می دهد كه محدوده ای دست كم ۴۵ درجه ای را در چپ، راست، بالا و پایین سرش ببیند. دامنه دید موثر بسیاری از زنان حتی بالاتر از ۱۸۰ درجه است. بزرگتر بودن چشمان مرد نسبت به زن دامنه دید او را وسعت نمی بخشد. مغز او این چشم را برای دیدن مسافت های دور سازماندهی كرده است. یعنی یك مرد می تواند به وضوح و دقت رو به روی خود را ببیند. در این حالت چشمان او مانند یك دوربین دو چشمی عمل می كنند. مغز مردها برای دیدن یا شنیدن جزئیات برنامه ریزی نشده است. اكثر مردان در گذشته به عنوان شكارچی نیازمند نوعی بینایی بودند كه امكان تمركز روی هدف و دنبال كردن آن از مسافت دور را بدهد. آنها به طعمه خیره می شدند تا آن را در تیررس نگاه شان نگه دارند. اما زن در گذشته احتیاج به چشمانی داشت كه با دادن امكان دید وسیع به او از نزدیك شدن هر خطر احتمالی به آشیانه جلوگیری كند. با توجه به این حقایق می توان دریافت كه چرا مردان امروزی می توانند به راحتی راه شان را در جاده پیدا كنند اما هرگز نمی توانند شی مورد نظر خود را در یخچال، كمد یا كشوها بیابند. یك زن با دامنه دید وسیع خود می تواند با یك نگاه تمام محتویات یخچال و كمد را ببیند. هورمون استروژن به او امكان تشخیص اشیای چیده شده در كشو و كمد را می دهد و بعد هم به راحتی به یاد می آورد كه مثلاً كره یا مربا در كدام طبقه یخچال قرار گرفته است. مغز مردان كه برای شكار برنامه ریزی شده، حوزه محدودتری را می بینند. چشم زنان به علت دامنه دید وسیع، اطلاعات بیشتری را نیز دریافت می كند و در نتیجه مغز آنان اطلاعات بیشتری را رمزگشایی می كند.

  كی بهتر می بینه؟ كی بهتر می شنوه؟

  پسرها برای بهتر دیدن مجهز شده اند تا بهتر شنیدن. مغز مردان بیشتر جذب اشكال هندسی می شود و به آن توجه می كند. هر چند دید زنان در تاریكی و به خصوص در انتهای قرمز طیف نوری بهتر از مردان است، چشمان یك مرد فاصله دور را در یك دامنه دید مستقیم بهرتر می بیند. دید مرد در شب بهتر و مطمئن تر از دید زن است. مردان اغلب بیش از زنان در تمرین دید خود به زحمت می افتند زیرا چشم آنان مناسب دیدن مسافت های طولانی است، در حالی كه آنها برای نگاه كردن به صفحه رایانه و یا خواندن روزنامه نیازمند تطبیق چشم با فاصله می باشند. چشم زن برای فعالیت های مربوط به فاصله كوتاه مناسب تر است. این تناسب، او را قادر می سازد مدت زمان طولانی روی جزئیات تمركز كرده و كار انجام دهد. به علاوه مغز او برای ارتباط برقرار كردن بین اجزای یك چیز در یك ناحیه كوچك برنامه ریزی شده است. زنان حساسیت فوق العاده ای در تشخیص لحن، تن و قدرت صدا دارند. این امر باعث می شود تا بتوانند تغییرات روحی بچه ها و بزرگترها را از صدایشان تشخیص دهند. در واقع به ازای هر یك مرد كه بتواند لحن كلام و معنی رفتار دیگران را بفهمد، هشت زن وجود دارد كه قادر به این كار هستند. به علت همین توانایی است كه گاهی زن به مرد می گوید: «با این لحن با من حرف نزن» اغلب مردان منظور زن را از این جمله درك نمی كنند.

  تفاوت بلند صحبت كردن در زن و مرد و تفاوت در هدف از صحبت كردن

  زنان فكر كردن با صدای بلند را نوعی عمل دوستانه و سهیم شدن در احساسات می دانند اما مردان در این باره نظر دیگری دارند. از بعد فردی، مرد می اندیشد كه زن در حال ارائه مسائل و مشكلاتی است كه از او انتظار دارد آنها را برطرف كند، مرد به همین دلیل نگران، عصبی یا افسرده می شود و سع می كند راه حل ارائه دهد. از بعد جمعی یا اجتماعی (مثلاً یك جلسه اداری یا ملاقات كاری)، مردان به زنی كه با صدای بلند فكر می كند به چشم یك آدم گیج، حواس پرت و بی نظم می نگرند. برای تاثیرگذاری روی مردها هنگام كار، زن باید افكارش را در مغزش نگه دارد و فقط درباره نتایج حرف بزند. مردان باید بدانند وقتی زنی حرفی می زند، انتظارش شنیدن راه حل و راهنمایی را ندارد. زنان باید بدانند وقتی مردی حرف نمی زند، سكوتش به معنای بروز مسئله یا مشكل نیست. هدف زن از صحبت كردن فقط صحبت كردن است. اما مرد آن را نوعی درخواست برای برطرف كردن مشكلات و پیدا كردن راه حل می داند. او با مغز تحلیلگرش مدام صحبت های زن را قطع می كند. وقتی زنی حرفش را تمام می كند، به آرامش و سبكی می رسد. زنان امروزی از صحبت درباره مسائل روزمره به عنوان راهی برای فرار از تنش های روحی و روانی استفاده می كنند. صحبت كردن برای آنان امنیت و حمایت می آفریند. به همین دلیل است كه بیشتر، زنان نزد مشاور می روند و اغلب مشاوران نیز زنانی هستند كه برای گوش دادن تعلیم دیده اند.

  تشخیص سیستم ایمنی!

  مغز زن قادر است وضعیت سیستم ایمنی بدن یك مرد را تشخیص دهد و اگر او را كاملاً بهتر و قوی تر از خود بیابد، او را مردی جذاب با قوه مغناطیسی قوی توصیف می كند و اگر سیستم ایمنی خودش بالاتر و قوی تر باشد، آن مرد را فاقد جذابیت می داند. محققان مغز دریافته اند كه مغز زن می تواند تفاوت سیستم ایمنی بین خود و مرد را در عرض ۳ ثانیه تشخیص دهد.

  تفاوت زن و مرد در شنیدن صداهای همراه با حركت

  مغز مرد برای شنیدن صداهایی همراه با حركت و جنبش برنامه ریزی شده است. حتی صدای شكستن شاخه ای در بیرون خانه می تواند مرد را یك لحظه از خواب عمیق بیدار كند تا در برابر هر گونه حمله احتمالی دفاع نماید. البته اگر زن عهده دار نگهبانی خانه باشد، مغزش او را در برابر هر صدا یا حركتی كه آشیانه را تهدید كند هوشیار می سازد.

  تفاوت ساختار جملات در زن و مرد

  جملات مردان كوتاه تر از جملات زنان است ولی از ساختاری خاص تبعیت می كنند. انها معمولاً ساده شروع می كنند، با صراحت منظور اصلی شان را می گویند و بعد نتیجه گیری می نمایند. فهمیدن منظور و درخواست انها بسیار آسان است. اگر درصدد متقاعد كردن مردی هستید، مسائل مختلف را با هم مطرح نكنید. آنها را یكی یكی عنوان نمایید. اگر می خواهید موضوعی را به یك گروه مرد و زن معرفی كنید، بهتر است ساختار صحبت مردان را به كار بگیرید. هر دو جنسیت می توانند ساختار جملات مردانه را دنبال كنند اما مردان از دنبال كردن سخنان چند منظوره و پر ابهام زنان دچار مشكل می شوند و ممكن است بحث را رها كنند. به یاری عظیم اطلاعات بین دو نیمكره و وجود مناطق ویژه گفتاری در مغز، اغلب زنان می توانند در آن واحد و گاهی در یك جمله درباره مسائل مختلف صحبت كنند. این كار مثل بازی شعبده بازها با ۳ یا ۴ توپ در آن واحد است. اما به نظر می رسد كه زن ها این كار را بدون زحمت انجام می دهند. آنها حتی می توانند با زنان دیگر كه آنها هم در حال صحبت درباره چندین موضوع هستند حرف بزنند و هیچ یك هم رشته صحبت را از دست ندهند. در پایان گفتگو، همه زنان درباره موضوعات بحث شده، اتفاقات و معانی آنها اطلاعاتی به دست می آورند. این توانایی برای مرد كه صاحب مغز متفاوتی است، غیر ممكن به نظر می رسد. مغز مرد در آن واحد بر یك موضوع تمركز می كند. مردان با دیدن زنانی كه در حال صحبت كردن درباره چندین موضوع مختلف هستند، گیج و مبهوت می شوند. یك زن می تواند صحبت درباره یك موضوع را شروع كند و در میان جمله ناگهان به موضوع كاملاً متفاوت دیگری بپردازد و بعد از گذشت مدتی بدون هیچ یادآوری به شنونده دوباره به موضوع اول برگردد. در چنین مواقعی مردان گیج و سردرگم در درك معنا فرو می مانند. اگر از زنی در حال صحبت اسكن مغزی به عمل آورید، خواهید دید كه نه تنها مراكز گفتار در لب پیشین هر دو نیمكره مغز او فعال اند، بلكه در همان لحظه مراكز شنوایی او نیز مشغول به كار هستند. چنین مهارت قدرتمندی به زن امكان می دهد كه در آن واحد هم در مورد مسائل مختلف نامربوط صحبت كند و هم در مورد همان مسائل، سخنان مختلف و پراكنده بشنود. همان طور كه می بینید تفاوت های زن و مرد بسیار زیادند. هر زن یا مرد باهوشی از این تفاوت ها برای كامل كردن خود و از همسرش به عنوان مكمل خود و مكمل توانمندی های خود بهره می برد. نه اینكه آنها را مستمسك تمسخر یا كوچك شمردن طرف مقابل قرار دهد. بنابراین با دقت، تفاوت های همدیگر را بشناسیم و به تفاوت ها احترام بگذاریم.

  دنیای سلامت
  طبقه بندی: اطلاعات عمومی،
  برچسب ها: زن، مغز، مرد، لیموترش،
  لیست وبلاگهای به روز شده
  [ جمعه 4 بهمن 1392 ] [ 12:36 ق.ظ ] [ نادر امیراصلانی ]
  .: Weblog Themes By SibTheme :.

  درباره وبلاگ


  لیموترش عاشق همنوع ، مقید به رعایت حقوق شهروندی و احترام متقابل است.

  هدف از ایجاد این نشریه الکترونیکی در اختیار قرار دادن مطالب جالب ، به روز ، خواندنی ، آموزنده ، تجربه های زیبا و انتقال انرژِی مثبت است.
  لیموترش توصیه می کند : همیشه شاد باشید.

  آخرین مطالب
  لیست آخرین مطالب
  اللهم عجل لولیک الفرج
  امکانات وب
  لینک باکس

  لیست وبلاگهای به روز شده
  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic