لیموترش
مجله اینترنتی  
قالب سایت
نظر سنجی
لیمو ترش باید...

لینک دوستان

تعبیر خواب

 • آمار بازدید لیموترش

  کل بازدید:
 • ?
  Make your flash banner free online  خب خانم های عزیز ، نوبت شماست که از تلاش همسران گرامی قدردانی کنید و قدری زندگی خود را شاد تر و جذاب تر کنید..

  خانم های عزیز می دانم که مقاله قبلی با عنوان چک لیست موفقیت همسرانه(آقایان بخوانند!) را شما هم خوانده اید! اگر هم نخوانده اید می توانید با کلیک روی نام مقاله در همین خط بالایی آن را بخوانید ؛ به شرط اینکه آقایان را مورد عنایات خاص خود قرار ندهید و باعث یادآوری قدری کم و کاستی قابل چشم پوشی و گذشت در زندگی تان نشود! 

  ما در اینجا نمی خواهیم به رفتار و توجه آقایان بپردازیم ؛ می خواهیم ببینیم خانمهای عزیز برای شادتر کردن و استحکام زندگی مشترک شان چه ریزه کاری هایی را می توانند انجام دهند:

  1- مایه آرامش خاطر او باشید تا همیشه خانه برای او بهشت و محل امن و آرامش باشد.

  2- در همه کارها کمک به حال او باشید ؛ اما برای او نقش مادر را ایفا نکنید! محبت بی دریغ و بی حد و مرز نمک زندگی است اما نمک زیاد هم طعم زندگی را نامطلوب می سازد!

  3- امانتدار او باشید! در حضور او و هنگامی که حضور ندارد ، امانتدار مال ، آبرو ، راز و زندگی او باشید. فراموش نکنید شما هم بخش مهمی از زندگی او هستید. دقت در روابط خود و قدم نگذاشتن به نواحی ناامن و نامناسب اجتماع برای سلامتی ، نشاط ، و روحیات خودتان هم بخشی از توجه به زندگی مشترک شماست.

  4- کم خرج باشید! بله خانم عزیز! درست شنیدید ؛ در این وضع نابسامان اقتصادی ، شما بهترین مونس همسرتان باشید. نیازی نیست به سلامت و سایر نیازهای روحی و جسمی خود بی اعتنا باشید! کافی است از حاشیه های غیر ضروری زندگی فاصله بگیرید و اولویت را به حفظ نشاط زندگی مشترک خود بدهید.

  5- به نیاز جنسی او پاسخگو باشید. یک نکته بگویم و آن اینکه اگر نیاز و درخواست او از شما زیاد بنظر می رسد ، در اکثر مواقع ، این نشانه محبت او به شماست. اگر نقش همسری خود را به خوبی ایفا کنید ، قطعا نیازهای او هم رو به تعدیل می رود ، بهرحال سعی کنید واقعا همسر و مایه شادی و اطمینان و دلگرمی او باشید.

  6- آراسته باشید! هیچ چیز بهتر از این نیست که زیباترین لباسها ، آرایش و آراستگی ظاهری را برای شوهر خود خرج کنید. مطمئن باشید حتی اگر به ظاهر ، او شما را نبیند ، در کیفیت ارتباط شما با همسرتان و رضایتمندی شما و او تاثیر خودش را خواهد داشت.

  7- صبور باشید! برای رسیدن به اهداف زندگی ، با صبر زیبا در کنار همسرتان قرار بگیرید ، و نه در مقابل او! در برابر ناملایمات ناشی از شرایط اقتصادی و اجتماعی قدری انعطاف نشان دهید تا او همیشه شما را در کنار خود ببیند و از این بابت شاد و راضی باشد.

  8- او را تحسین و تایید کنید. در قلب همسرتان پسر بچه ای وجود دارد که مدام منتظر تایید و تحسین شماست. او را از شادی این نعمت محروم و مایوس نکنید.

  9- او را با کسی مقایسه نکنید یا حداقل این موضوع را به زبان نیاورید ؛ همانطور که دوست ندارید او چنین رفتاری با شما داشته باشد.

  10- قدرشناس باشید و محبت های او را به زبان بیاورید و نترسید! شما هم وظایفی دارید اما ترجیح می دهید برای انجام وظایفتان از شما قدردانی شود!

  11- در حضور دیگران از او تشکر و قدردانی و تعریف کنید!چک لیست موفقیت همسرانه

  12- احترام او را همیشه و در همه حال و بخصوص در حضور دیگران رعایت کنید.

  13- در حضور خانواده و بخصوص مادر و خواهر همسرتان ، احترام او را بالا و بالاتر ببرید و صمیمیت و محبت را قدری کاهش دهید. با این روش ، خانواده همسر شما ، شما را رقیب عاطفی خود نمی پندارند و همسرتان از احترام و جبروت خود نزد خانواده و همسرش احساس سربلندی می کند.

  14- هرگز از خواستگاران قبلی خود با او سخنی نگویید! این حرف ها ، برای او ذهنیت های منفی می آورد. مسائل خوب و بد زندگی تان را در همان وقت وقوعشان جا بگذارید.

  15- در حضور او از مردی تعریف و تمجید نکنید. اگر درباره رفتار یا ظاهر همسرتان با او حرفی دارید ، خیلی راحت و بدون کنایه در وقت مناسب  و با مقدمه ای از چندین صفت و رفتار خوب او ، خواسته خود را بیان کنید تا هم نتیجه عالی بگیرید و هم او از این نتیجه بینهایت شاد و راضی باشد.

  16- با مردان دیگر (بخصوص در حضور همسرتان) شوخی و خوش طبعی نکنید. حتی در حضور همسرتان ، با پدر یا برادر خود هم قدری کمتر از حالت عادی گرم بگیرید.

  17- به او اجازه بدهید در یک محدوده زمانی و مکانی معین ، قدری با خیال راحت شلختگی کند! گاهی درگیری فکری و اجتماعی کارهای بیرون منزل مردان را به نظم در محل راحتی و آرامش خود بی اعتنا می کند. این مساله پیچیده و سختی نیست.

  18- به او اجازه بدهید گاهی اشتباه کند! بدون اینکه مورد سرزنش یا بی اعتمادی قرار بگیرد.

  19- مسائل ریز و درشت خانواده خود را به همسرتان ، و بعکس ، مسائل زندگی مشترک خود را به خانواده خود انتقال ندهید! در بسیاری از  زندگی ها ، همین یک کار باعث بروز بسیاری از نارضایتی ها و مشاجرات است!

  20- خیلی خوشحالیم که کاربرانی به این فهیمی و مسئولیت پذیری داریم . همیشه همینقدر خوب ، شاد ، و قابل اعتماد باشید. این که تعداد توصیه های ما به خانمهای عزیز یکی دو مورد بیشتر شده ، نشانه ی ظرفیت و قدرت بالای شما خانمهاست.

  منبع: ذهن نو زندگی نو
  طبقه بندی: اجتماعی، آموزشی، آموزه های زندگی مشترک،
  برچسب ها: زن، مرد، ازدواج موفق، خوشبختی، لیموترش، همسرانه، مرد بداند،
  لیست وبلاگهای به روز شده
  [ جمعه 20 تیر 1393 ] [ 08:10 ق.ظ ] [ نادر امیراصلانی ]
  .: Weblog Themes By SibTheme :.

  درباره وبلاگ


  لیموترش عاشق همنوع ، مقید به رعایت حقوق شهروندی و احترام متقابل است.

  هدف از ایجاد این نشریه الکترونیکی در اختیار قرار دادن مطالب جالب ، به روز ، خواندنی ، آموزنده ، تجربه های زیبا و انتقال انرژِی مثبت است.
  لیموترش توصیه می کند : همیشه شاد باشید.

  آخرین مطالب
  لیست آخرین مطالب
  اللهم عجل لولیک الفرج
  امکانات وب
  لینک باکس

  لیست وبلاگهای به روز شده
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic