لیموترش
مجله اینترنتی  
قالب سایت
نظر سنجی
لیمو ترش باید...

لینک دوستان

تعبیر خواب

 • آمار بازدید لیموترش

  کل بازدید:
 • ?
  Make your flash banner free online  تصور برخی از پیشرفت‌های تكنولوژی آن قدر سخت است كه انسان ترجیح می‌دهد درباره آنها نه فكر كند و نه حرف بزند.

  به گزارش اعتماد، حالا بشر به جایی رسیده كه از طریق بلعیدن یك قرص می‌تواند در یك ساعت زبان انگلیسی را یاد بگیرد، شاید كاری كه برای بعضی‌ها نیاز به چند سال تلاش دارد به راحتی می‌توان در یك ساعت یاد گرفت. مرتضی پس از شنیدن این خبر به سختی توانست تمام جزییاتش را درك كند و گفت: «در واقع كسی كه پول بیشتری داشته باشد به‌زودی خردمندتر هم می‌شود، این یك تكنولوژی بسیار عجیب است كه من می‌شنوم و واقعا درك اینچنین پیشرفتی بسیار سخت است اما این نشان می‌دهد كه دانشمندان هر كاری كه بخواهند می‌توانند انجام دهند»

  اصل این پروژه براساس گزارش سایت اسلش گیر منتشر شده است. در این گزارش آمده است «نیكلاس نگروپونته، موسس لابراتوار مدیای دانشگاه‌ ام.‌ای. تی در شوی اخیر TED ضمن نمایش جزییات طرح خود نشان داد كه با استفاده از قرص كامپیوتری می‌توان آموزش زبان خارجی را انجام داد. وی گفت با قرار دادن اطلاعات روی تراشه قابل هضمی كه جذب خون می‌شود می‌توان اطلاعات را وارد بدن كرده و انسان اطلاعاتی را كه از طریق یادگیری به دست می‌آورد را از طریق قرص هضم شده كسب می‌كند.»

  پس نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود چه؟

  وقتی می‌خواهی این پیشرفت را به مردم توضیح بدهی برای چند ثانیه باید مكث كنی و كامل اطلاعات را در ذهنت چیدمان كنی تا مردم راحت آن را درك كنند. ابتدا كه متوجه مساله می‌شوند، ابروهایشان درهم می‌رود و باور نمی‌كنند، اینكه كسی در یك ساعت بتواند زبان یاد بگیرد آن هم با قرص. مریم پس از شنیدن خبر گفت: «بعضی از این پیشرفت‌ها به‌گونه‌یی است كه باید بگوییم تا با چشمان خود نبینیم باورمان نمی‌شود و این یكی از آنهاست. چگونه این اطلاعات به مغز می‌رسد و جذب آن می‌شود؟ اگر این‌گونه است پس دیگر تلاش و زحمت برای به دست آوردن علم و دانش چه می‌شود؟»

  نیكلاس نگروپونته در سخنرانی خود یادآور شد 10سال پیش از روزی سخن گفت كه می‌توان اطلاعات را بلعید و از آن استفاده كرد و حالا زمان آن فرارسیده است كه این جنبش فناورانه توسعه یابد. به گفته نگروپونته دانش و آنچه دیتای پالایش یافته نامیده می‌شود را می‌توان به صورت قرص درآورد و پس از بلعیدن، وارد سیستم خون انسان شده و سپس آگاه‌تر و با اطلاعات كامل شود. موسس لابراتوار مدیای ام‌ای تی در كنفرانس TED كه ایده‌های خلاقانه در آن مطرح می‌شود، پیش بینی كرد كه تا 30 سال آینده قرص‌های اطلاعاتی جنبه عادی و فراگیر در دنیا پیدا كند و امری طبیعی شود. حتی در ادامه این گزارش آمده است كه تا 30 سال آینده این تكنولوژی به اندازه‌یی رشد می‌كند كه شما می‌توانید در یك ساعت كل آثار شكسپیر را بخوانید.

  «پس اینكه می‌گفتند نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود رسما كشك میشه؟ اگر تمام مردم بتوانند به این تكنولوژی دست پیدا كنند كه دیگر نمی‌شه دنیا را كنترل كرد.» رامین این حرف‌ها را زد و از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شد. او دكترای برق داشت و احساس كرد كه تا 30سال آینده همه می‌توانند به راحتی دكتر شوند. عده‌یی هم با شنیدن این خبر سعی كردند با آن به صورت طنز برخورد كنند. رضا گفت: «من به نظرم می‌رسد این واحد‌های دانشگاهی‌ام را تا آن موقع نگه دارم و بعد اینكه مثلا قرص فیزیك وارد بازار شد این درس‌ها را تمام كنم. اگر اینقدر سرعت تكنولوژی علم قرار است بالا برود فكر كنم كه سوپر ماركت‌ها این قرص‌ها را بفروشند.»

  پس چرا هواپیمای مالزی را نمی‌توانند پیدا كنند؟

  عده‌یی دیگر این پیشرفت‌ها را تبلیغ تكنولوژی می‌نامیدند و می‌گفتند كه اینها حرف است و واقعا خبری از این پیشرفت‌ها نیست. مینا گفت: «اگر توانسته‌اند چنین چیزی را درست كنند پس چرا نمی‌توانند هواپیمای مالزی را پیدا كنند؟ ما نمی‌دانیم كه باید كدام دست از پیشرفت‌های امریكایی‌ها را ببینیم، اینكه قرص می‌سازند یا نمی‌توانند بعضی از ساده‌ترین كارها را انجام دهند.» غلام، پیرمردی است كه از شنیدن این خبر خوشحال می‌شود، وی گفت: «خیلی سال است كه دوست دارم به ساده‌ترین روش زبان انگلیسی یاد بگیرم اما واقعا برای ما كه سن زیادی داریم این كار امكان‌پذیر نیست و لااقل اینجا امكانات خاصی نداریم. چقدر خوب است كه انسان در یك ساعت زبان یاد بگیرد و بتواند با تمام مردم دنیا ارتباط برقرار كند».

  این روزها خبر‌های متفاوت و گوناگونی درباره پیشرفت‌های تكنولوژی به گوش می‌رسد اما برای خیلی از مردم دنیا قابل باور نیست و شاید حتی قابل دسترسی نباشد. موسسان این تكنولوژی معتقدند كه بشر در طول تاریخ نیاز به یادگیری زبان برای ارتباط با دیگر مردم جهان داشته و هدف آنها از این كار تسهیل در ارتباط مردم است كه حالا پس از این پروژه موفقیت‌آمیز به فكر كارهای بزرگ‌تری برای مردم هستند. علی در یكی از شبكه‌های اجتماعی در این باره نوشت: «به نظر من تحقق این موضوع خیلی دور از ذهن نیست همین الان هم بعضی برنامه‌های كامپیوتری به جای انسان تصمیم می‌گیرند و این یعنی نقطه عطف زایش فكر توسط ماشین. صرفنظر از فرآیند اجرای ایده كه با كپسول باشد یا هر روش دیگه‌یی موضوع این است كه فرآیند تبدیل انرژی مستتر در كپسول به اطلاعات قابل اتصال به مغز امكان‌پذیر خواهد شد. حتی روزی خواهد رسید كه بشر صدای منتشر شده در قرون قبل را بازیابی می‌كند منتها روش‌های بازیابی اطلاعات كشف خواهد شد چون انرژی ازبین نمی‌رود.»

  «اگر این تكنولوژی وارد ایران شود احتمالا همانند توییتر و فیس‌بوك فیلتر می‌شود و ما نباید استفاده كنیم. كلا مثل اینكه بعضی از كشورها با تكنولوژی مشكلات بسیاری دارند، این پیشرفت‌ها برای كمك به بشر آمده‌اند و دلیلی برای دوری و ترسیدن از آنها نیست، ما هنوز با این پیشرفت‌ها مشكل داریم و نمی‌توانیم آنها را قبول كنیم.» آرزو دانشجوی مهندسی شیمی بود كه این نظر را داد. او در ادامه درباره نحوه عملكرد این سیستم در جریان خون گفت: «این كار امكان‌پذیر است و البته اینكه رگ‌های عصبی چه واكنشی نشان می‌دهند قابل پیش‌بینی نیست».

  شاید تلنگری برای بعضی‌ها باشد

  بعضی‌ها احساس می‌كردند كه این همه درس یا زبان خواندند كار بیهوده‌یی انجام دادند. مصطفی گفت: «این تكنولوژی طبقات اجتماعی را كاملا از بین می‌برد در واقع همه می‌خواهند در یك سطح باهم زندگی كنند و از جامعه توقع دارند، البته به نظر می‌رسد كه رسیدن به این تكنولوژی برای همه امكان‌پذیر نباشد اما اتفاق جالب و خوبی است اما انسان گاهی اوقات ممكن است این‌گونه فكر كند كه تا امروز كار بیهوده‌یی انجام داده است.»

  مردم به فكر فرو می‌روند و برای چند لحظه به پیشرفت تكنولوژی فكر می‌كنند و بعد نمی‌دانند باید دقیقا چه واكنشی به این خبر داشته باشند، اینكه بعضی از كشورها هنوز درگیر مسائل ابتدایی هستند و بعضی دیگر به این اندازه پیشرفت كرده‌اند. در ویدیویی كه از رونمایی این قرص در اینترنت منتشر شد، شكل این قرص هم رونمایی شد و نمی‌توان این ادعا را داشت كه این اثر غیر واقعی است. البته باید منتظر نشست تا این قرص وارد بازار شود و مردم از آن استفاده كنند. مهرداد گفت: «شاید شنیدن این خبرها برای بعضی‌ها كه هیچ استفاده‌یی از علم خود نمی‌كنند باعث تلنگری شود تا كشور ما هم پیشرفت‌های خوبی داشته باشد و اینقدر بیگانه با این خبرها نباشیم».

  منبع:سایت خبری تحلیلی تابناک

                                                                        -------------------------------------------------------------------

                                                                                 لیموترش:

                                                                                                 این خبر در خبرگذاری های دیگر نیز منتشر شده...

                                                                                                    ولی من چند بار خواندم ،نفهمیدم.

                                                                                                   اگر شما دوستان متوجه شدید به ما هم بگید...

                                                                                                   ممنون...
  طبقه بندی: فناوری،
  برچسب ها: لیموترش، یادگیری زبان در یک ساعت، فناوری شگفت انگیز، یادگیری قرص، کپسول یادگیری،
  لیست وبلاگهای به روز شده
  [ یکشنبه 29 تیر 1393 ] [ 11:23 ق.ظ ] [ نادر امیراصلانی ]
  .: Weblog Themes By SibTheme :.

  درباره وبلاگ


  لیموترش عاشق همنوع ، مقید به رعایت حقوق شهروندی و احترام متقابل است.

  هدف از ایجاد این نشریه الکترونیکی در اختیار قرار دادن مطالب جالب ، به روز ، خواندنی ، آموزنده ، تجربه های زیبا و انتقال انرژِی مثبت است.
  لیموترش توصیه می کند : همیشه شاد باشید.

  آخرین مطالب
  لیست آخرین مطالب
  اللهم عجل لولیک الفرج
  امکانات وب
  لینک باکس

  لیست وبلاگهای به روز شده
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic