لیموترش
مجله اینترنتی  
قالب سایت
نظر سنجی
لیمو ترش باید...

لینک دوستان

تعبیر خواب

 • آمار بازدید لیموترش

  کل بازدید:
 • ?
  Make your flash banner free online  کاربر گرامی، شماره همراه شما برنده وجه نقد به مبلغ 40.000.000 ریال شده است. برای دریافت اطلاعات به نزدیکترین خودپرداز مراجعه کنید.


   

   

  حتما داستان پینوکیو و چند سکه طلای او را که به زحمت پس انداز کرده بودبه یاد دارید. پینوکیو که فریب حرف های گربه نره و روباه مکار را خورده بود، سکه های خود را در جایی خاک کرد تا نابرده رنج گنج درخت طلا را صاحب شود. اما صبح که از خواب برخواست همان چند سکه طلا را نیز نداشت. شاید نویسنده این داستان هرگز فکر نمی کرد 134 سال پس از نگارش این داستان از این روش در عصر تکنولوژی و دیجیتال برای کلاهبرداری در کشوری دیگر استفاده شود.

  این روزها با پیشرفت تکنولوژی و ابزارها و روش های بانکداری الکترونیک، با روش های نوین کلاهبرداری نیز مواجه می شویم. موضوع قابل توجه این است که کلاهبرداران و افراد سودجو همچنان با استفاده از همین روش و تطمیع دارندگان تلفن همراه مبالغ کلانی از حساب دارندگان کارت های بانکی خارج می کنند و اینگونه است که پینوکیوی درون افراد مالباخته منجر به کلاهبرداری های چند صد هزار تومان تا چند میلیونی می شود.

  ناگفته نماند این روش کلاهبرداری از زمانی باب شد که ارسال پیامک به مشترکین اپراتورها و مشتریان بانکی به روشی برای تبلیغات تبدیل شد. این روش تبلیغ و آگاهی از بازخورد عمومی آن افراد شیاد را برآن داشت تا با کمترین هزینه ممکن دیتای شماره های مشترکین اپراتورها و مخابرات را خریداری کرده و با ارسال پیامک و تماس اقدام به خالی کردن حساب افراد ساده لوح نمایند.

  زندان؛ محل کسب و کار کلاهبرداران

  اما این روش های کهنه و نخ نما که مدت هاست رسانه ها و ارگانها و سازمانها از آن ها گزارش های متعدد منتشر کرده اند ، همچنان برای افراد سودجو مسیری برای کسب درآمدهای کلان بوده تا جایی که برخی حتی از داخل زندان هم با تهیه یک خط تلفن همراه اقدام به ارسال پیامک انبوه کرده و دریافت کننده پیامک درست مانند پینوکیو در جستجوی درخت طلا سکه های خود را به حساب این افراد واریز می کنند.

   

  این بار اما پیامک کلاهبرداران به خبرنگار خبرآنلاین رسید. طی تماس خبرنگار ما با شماره ای که در پیامک ذکر شده بود فردی که خود را معاون ارتباطات همراه اول مستقر در جزیره کیش معرفی کرد و از خبرنگار ما خواست اطلاعات فردی خود را برای ثبت و احراز هویت ارائه دهد. وی پس از پخش چند ثانیه از فایل صوتی موسیقی انتظار همراه اول برای اثبات وابستگی خود به همراه اول از خبرنگار ما خواست تا به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بانکی مراجعه کرده و مجدداً تماس بگیرد.

  مواد لازم و روش تهیه آش برای پینوکیو های ایرانی:

  دستگاه خودپرداز 1 عدد

  کارت بانکی یک عدد

  خط تلفن همراه 2 خط، که یکی قطعاً باید اعتباری باشد تا پس از پخته شدن آش، خاموش و گم و گور شود.

  ساده انگاری و اعتماد بیجا بیش از حد

   طرز تهیه: 

  محسنی فر پس از اطمینان از حضور خبرنگار خبرآنلاین در پای دستگاه خودپرداز از او خواست تا پس از وارد کردن کارت مراحلی را که او می گوید انجام دهد.

  1-    ابتدا رمز را وارد کرده و موجودی حساب خود را گرفته و عدد موجودی را دقیق به صورت دو رقم دو رقم اعلام کنید.

  2-    انتقال وجه را انتخاب کنید.

  3-    انتقال وجه به کارت های دیگر را بزنید.

  4-    به جای مبلغ عدد پین را که میگویم بزنید. (حتما شما فکر می کنید پین چیست، اما اگر با دقت به این عدد نگاه کنید با صفر (0) شروع شده و ارقام بعد از صفر کمی کوچکتر از مبلغ موجودی شماست.)

  5-    حال شماره کارت فردی را که اسپانسر این سازمان است وارد کنید. (به گفته محسنی فر این فرد از مدیران ارشد همراه اول بوده و جوایز را وی پرداخت می کند.)

  6-     بله را بزنید.

  آشی که کلاهبرداران برای شما پختند آماده شده است. حال می توانید با غصه خوردن برای حساب بانکی خالی، به ساده انگاری و اعتماد بی جای خود به این پیامک حسابی فکر کنید. مسیری طولانی در پیش رو دارید تا احتمالاً!!! بتوانید پول خود را زنده کنید.

  قانون چه می گوید؟ خودتان مقصرید

  چون شما به فردی غریبه اعتماد کرده اید و بدون وجود اجبار و ترس با پای خود به دستگاه خودپرداز رفته ، شماره کارت یا رمز خود را در اختیار کلاهبرداران قرار داده اید پس خود شما هم مقصر هستید.

  نه بانک صادر کننده کارت و نه اپراتور هیچ یک قانوناً و نه هیچ نهاد و ارگان دیگری در قبال این کلاهبرداری پاسخگو نیستند. شما باید با مراجعه به دادسرا شکایتی تنظیم کنید و هزینه کنید تا شاید، تکرار می کنم شاید، بتوانید موجودی حساب رفته را برگردانید.

  همراه اول چه میگوید؟ این موضوع خیلی طبیعی است

  طی تماس خبرنگار ما با روابط عمومی همراه اول یکی از کارشناسان این اپراتور اعلام کرد: «این موضوع خیلی طبیعی است.»

  البته ما فکر می کنیم منظور ایشان از طبیعی این نیست که کلاهبرداری با سیم کارت همراه اول طبیعی است.
  وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چرا در این نوع کلاهبرداری ها عموما از شماره 0910 استفاده می شود گفت: چون این سیم کارت ارزان است و می توان پس از کلاهبرداری آن را دور انداخت.

  سیم کارت اعتباری اولین نشانه کلاهبرداری پیامکی

  اما اینکه آیا سیم کارت ارزان قیمت یکی از ابزار اصلی این کلاهبرداری هاست یا خیر جای بحث دارد. طبق قوانین هر نوع معامله روی خطوط تلفن همراه چه دائمی و چه اعتباری باید با کارت ملی و کد پستی صورت پذیرد. اما چرا این کلاهبرداران همچنان بدون ترس از شناسایی شدن از طریق سیم کارت، به این روش اقدام به کلاهبرداری می کنند موضوعی است که می توان به آن پرداخت.

  سال گذشته معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات خاطرنشان کرد: لازم است تا بهمن ماه تمام مشترکان کدهای ملی خود را به اطلاع اپراتور برسانند چراکه در غیر این صورت سیم‌کارت‌های آن‌ها قطع خواهد شد.

  غلامرضا داداش‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سیم‌کارت‌های با مالکیت غیر تاکید کرد: پدیده‌ای به نام سیم‌کارت بی‌نام و نشان وجود ندارد اما برخی مشترکان، سیم‌کارتهایی در اختیار دارند که در موارد متعدد ممکن است مالکیت آن‌ها به نام فرد دیگری ثبت شده باشد. به عبارت دیگر ما در سطح کشور با پدیده‌ای به نام سیم‌کارت‌های جعلی و ناقص مواجهیم که در حال حاضر اراده حاکمیت بر آن است که به سرعت وضعیت این سیم‌کارت‌ها مشخص شود.

  وی ادامه داد: در فاز اول این کار لازم است که تمام مشترکانی که از آن‌ها خواسته شده کد ملی خود را پیش از نیمه بهمن ماه، به اپراتور اعلام کنند.

  داداش‌زاده همچنین عنوان کرد: اکنون با بهره‌گیری از سیم‌کارت‌هایی که هویت جعلی دارند، کلاهبرداری‌های متعدد صورت گرفته و به واسطه آنها مشکلات مختلفی ایجاد شده است که در این زمینه آمار سیم‌کارت‌های جعلی هر دو اپراتور به یک اندازه است.

  پلیس فتا چه میگوید؟ گلوی ما پاره شد از بس گفتیم اعتماد نکنید

  یکی از کارشناسان پلیس فتا در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین در خصوص سرنوشت این پول ها و کلاهبرداران گفت: «ما مدل های مختلفی از این شیوه کلاهبرداری را شناسایی کرده و افراد شیاد را دستگیر و مجازات کرده ایم اما تا وقتی مردم ما، از پزشک و وکیل و معلم و کارمند گرفته تا افراد ساکن در روستاهای کوچک بدون اطمینان از اعتبار این پیامک به حرف های تماس گیرنده توجه می کنند نمی توان توقع داشت این روش ها منسوخ شود.»

  وی در ادامه اظهار داشت: «پلیس، بانک ها، اپراتورها و رسانه ملی به روش های مختلف از این ماجرا سخن گفته و به مردم هشدارهای لازم را می دهند . ما گلویمان از تکرار این حرف پاره شد. چقدر بگوییم و باز هم مردم توجه نکنند؟ تعداد پرونده های قضایی نشان می دهد هرچه ما این افراد را دستگیر می کنیم، باز هم ساده لوحی عده ای باعث می شود تا عده ای متخلف و کلاهبردار با روش های تازه ای سر برسند.»

  گفتنی است شماره همراه ارسال کننده پیامک و شماره کارت بانکی این کلاهبردار در اختیار کارشناسان پلیس 110 قرار گرفت اما ارسال پیامک از این شماره همچنان ادامه دارد.

  منبع: شبکه خبر
  طبقه بندی: موضوع روز،
  برچسب ها: کلاهبرداری، لیموترش، آدم، نادر امیراصلانی، کلاه،
  لیست وبلاگهای به روز شده
  [ دوشنبه 24 فروردین 1394 ] [ 10:04 ق.ظ ] [ نادر امیراصلانی ]
  .: Weblog Themes By SibTheme :.

  درباره وبلاگ


  لیموترش عاشق همنوع ، مقید به رعایت حقوق شهروندی و احترام متقابل است.

  هدف از ایجاد این نشریه الکترونیکی در اختیار قرار دادن مطالب جالب ، به روز ، خواندنی ، آموزنده ، تجربه های زیبا و انتقال انرژِی مثبت است.
  لیموترش توصیه می کند : همیشه شاد باشید.

  آخرین مطالب
  لیست آخرین مطالب
  اللهم عجل لولیک الفرج
  امکانات وب
  لینک باکس

  لیست وبلاگهای به روز شده
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات