لیموترش
مجله اینترنتی  
قالب سایت
نظر سنجی
لیمو ترش باید...

لینک دوستان

تعبیر خواب

 • آمار بازدید لیموترش

  کل بازدید:
 • ?
  Make your flash banner free online  پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هنوز هم حول حوش ساعت 9 و 10 شب می خوابند و سحر پیش از اذان صبح از خواب بیدار می شوند و مشغول راز و نیاز و دیگر کارهای روزانه می شوند. جوان تر ها اما رفته رفته عادت های خوب بزرگترها را را فراموش کرده اند و صبح ها تا وقتی که کار روزانه شان اجازه بدهد می خوابند و تا پاسی از شب هم یا پای اینترنت و شبکه های اجتماعی مشغولند و یا کانال های مختلف تلویزیون را بالا و پایین می کنند.

  تمام طول روز هم دنبال فرصتی هستند تا چرتی بزنند و خستگی و کم خوابی خود را جبران کنند. باید اما به حال این بی نظمی و بی برنامگی در خواب و بیداری فکری کرد. باید در ساعات خواب و بیداری تجدید نظر کنیم. اما چگونه؟ چه طور می شود اینهمه عامل تحریک و فریبی که ما را به بیدار ماندن شبانه و خوابیدن شیرین صبحگاهی وسوسه می کنند را کنار بگذاریم و شبها زود بخوابیم و صبح ها هم زود بیدار شویم؟ اگر تا پایان این مطلب با ما همراه باشید به نتایج خوبی خواهید رسید.

  سحرخیز باش تا کامروا باشی

  فرهنگی که این روزها زندگی ما را احاطه کرده نوعی باری به هر جهتی و سطحی زندگی کردن را برای ما به ارمغان آورده. از جمله اینکه این روزها عادت کرده ایم که شبها دیر بخوابیم و صبح ها هم تا هر وقت که بتوانیم دیرتر از خواب بیدار شویم. نتیجه این عادت نامناسب این شده که کیفیت خواب در میان افراد جامعه پایین آمده و بالطبع در طول روز انرژی کافی برای کارهای روزمره را نداشته باشیم و در حالت خواب آلود و خسته نمی توانیم به انجام صحیح برنامه های از پیش تعیین شده مان فکر کنیم و در نتیجه کیفیت زندگی مان پایین می آید و دچار روزمرگی و همینطوری زندگی کردن می شویم. از طرفی با دیر خوابیدن صبح ها هم نمی توانیم سحرخیز باشیم و به موقع از خواب بیدار شویم و از این طریق هم فرصت های زیادی را از دست می دهیم.

  در بسیاری از روایات اسلامی، ائمه اطهار(ع) به سحرخیزی توصیه کرده اند. امام رضا(ع) در روایتی می فرمایند: « رزق خاصی برای بندگان تقسیم می شود که زمان آن بین طلوعین است. یعنی بین طلوع فجر و طلوع خورشید و خواب در این ساعات مکرو