لیموترش
مجله اینترنتی  
قالب سایت
نظر سنجی
لیمو ترش باید...

لینک دوستان

تعبیر خواب

 • آمار بازدید لیموترش

  کل بازدید:
 • ?
  Make your flash banner free online  اصول و قواعد گاز، ترمز، كلاج، فرمان، راهنما و آینه های ماشین، چطور دنده عقب بگیریم و سنگ چین برویم و از فرعی وارد اصلی شویم، رعایت سرعت مجاز و غیر مجاز و خیلی چیزهای دیگر را در ۱۰ جلسه كلاس های اموزش رانندگی یاد می گیریم و كمی بعد، پشت فرمان ماشین رعایت می كنیم؛

  اما همه اینها، از ما یك راننده خوب نمی سازد. ما باید بدانیم شان و رفتار یك راننده خوب كدام است. باید بلد باشیم در طول مدت رانندگی، شبیه به هر جای دیگری، رفتارهای مناسب و درست داشته باشیم تا راننده های دیگر و تمام آن اتومبیل هایی كه كنار ما در خیابان ها و جاده ها هستند، از خطراتی كه رفتار نادرست ما تهدیدشان می كند، جان سالم به در ببرند. واقعیت این است كه تا وقتی رفتار رانندگی را یاد نگیریم، حتی اگر قهرمان مسابقات ریس و رالی هم باشیم، باز هم یك راننده خوب نیستیم.

  قانون اول:

  مربی های كلاس آموزش رانندگی، در همان جلسه اول یك درس مهم به شاگردانشان می دهند؛ هیچ راننده ای در اطراف شما درست رانندگی نمی كند و شما باید خودتان مواظب رانندگی اشتباه راننده های دیگر باشید. این نكته شاید در همان جلسه اول و روزهای اول رانندگی، مهم و منطقی به نظر بیاید اما به مرور شما را به راننده ای تبدیل می كند كه همیشه خودش را محق می داند و ممكن است یك جاهایی با همین حق به جانب بودن، دردسرهای زیادی را درست كند. پس بیایید لحن مربی خود را در ذهن عوض كنید؛ شما مسئول ماشین خودتان و تمام اتومبیل های اطراف هستید. رفتار درست شما امنیت می آورد، اما حق اضافه ای به شما نمی دهد. پس طلبكار نباشید و اگر حین رانندگی اشتباهی كردید، یك معذرت خواهی ساده را فراموش نكنید.

  قانون دوم:

  پلیس راهنمایی و رانندگی، شرح وظایف مهمی دارد و فقط وظیفه اش این نیست كه سر چهارراه بایستد و برای شما جریمه بنویسد. وقت تصادف به جای ایستادن و دعوا با راننده ماشین مقابل، به این وظیفه مهم پلیس احترام بگذارید و منتظر داوری اش بمانید.

  وقتی خونسردی تان در صحنه تصادف حفظ شود، راننده مقابل با هر میزان عصبانیت، نمی تواند راه به جایی ببرد و این طور نه شما درگیر دعوا می شوید و نه اعصاب عابران خیابان خط خطی می شود.

  قانون سوم:

  نور چراغ های اتومبیل را امتحان كنید و مطمئن باشید میزان آن چشم رانندگان دیگر را اذیت نمی كند. صدای بوق را هم امتحان كنید تا آستانه شنوایی راننده ها و عابران خیابان آسیب نبیند. یادتان نرود هیچ انسانی لایق آسیب های بی جهت ما نیست.

  قانون چهارم:
  خطر عابر پیاده حرمت دارد. خودتان هم اگر در خیابان مشغول پیاده روی باشید و از روی خط عابر رد شوید، انتظار دارید راننده ماشین به خاطر این قانونمندی، مراعات كند. به خط عابر كه می رسید، سرعت ماشین را كم كنید و مراقب باشید ترس به دل عابر روی خط نیندازید.

  ۵. قانون پنجم:

  ورود ممنوع نروید؛ اصلاً كار پسندیده ای نیست، اگر هم به اشتباه رفتید، طلبكار نباشید. اگر اتومبیلی در مسیر خودش است، چراغ اتومبیلتان را خاموش و راه را باز كنید و به نشانه عذرخواهی از این رفتار غیر قانونمند، دستتان را بالا ببرید.


  قانون ششم:

  همه ما دچار حواس پرتی در رانندگی می شویم. مثلاً حواسمان نیست و بدون نگاه به رفت و آمد ماشین ها، از فرعی وارد اصلی می شویم یا روی دست راننده مقابل می پیچیم. در این مواقع بهتر است كمی حواستان را جمع كنید و راه را برای راننده ای كه اذیتش كرده اید، باز و رفتارهایی مثل رانندگی با سرعت مورچه ای، یا ترمز گرفتن های بی دلیل را هم ترك كنید.

  قانون هفتم:

  دنبال آدرس می گردید یا جای پارك؟ تفاوتی نمی كند؛ در هر دو حالت نباید به خودتان اجازه دهید راه عبور را برای اتومبیل های پشت سر ببندید و ترافیك ایجاد كنید. یك دور اضافه، شما را از هیچ چیز عقب نمی اندازد، اما ترافیك، اعصاب و روان راننده های پشت سرتان را نشانه می گیرد.

  قانون هشتم:

  در ترافیك صدای ضبط اتومبیل را كم كنید، سلیقه موسیقیایی شما، سلیقه همه نیست. حواستان باشد به همان اندازه كه ممكن است حوصله شما از ماندن پشت اتومبیل ها سر برود و خسته شوید، رانندگان دیگر شاید هم همین حال را داشته باشند. پس برای راه گرفتن روی دست آنها نپیچید و اگر با راننده ای چشم در چشم شدید، لبخند را فراموش نكنید.

  قانون نهم:

  با شنیدن صدای آژیر ماشین آتش نشانی یا آمبولانس، راه را باز كنید. ماشین هم كه رد شد، فرصت طلب نباشید و تصمیم نگیرید پشت سر آن از راه باز سوء استفاده كنید. فرصت طلبی شما، هم راه رانندگان دیگر را می بندد و هم ممكن است تصادف درست كند و آمبولانس را برگرداند.

  قانون دهم:

  هنگام بارش باران، حواستان به عابران باشد، اگر از كنار خیابان رد می شوید، سرعت را كم كنید تا آب جمع شده روی سطح زمین، عابران كنار خیابان را خیس نكند.

  منبع: زندگی مثبت/ نازنین متین نیا
  طبقه بندی: آموزشی،
  برچسب ها: راننده، رانندگی، خوب، آیین نامه، لیموترش، راهنمایی و رانندگی، سیا ساکتی،
  لیست وبلاگهای به روز شده
  [ یکشنبه 8 بهمن 1391 ] [ 06:00 ق.ظ ] [ نادر امیراصلانی ]
  .: Weblog Themes By SibTheme :.

  درباره وبلاگ


  لیموترش عاشق همنوع ، مقید به رعایت حقوق شهروندی و احترام متقابل است.

  هدف از ایجاد این نشریه الکترونیکی در اختیار قرار دادن مطالب جالب ، به روز ، خواندنی ، آموزنده ، تجربه های زیبا و انتقال انرژِی مثبت است.
  لیموترش توصیه می کند : همیشه شاد باشید.

  آخرین مطالب
  لیست آخرین مطالب
  اللهم عجل لولیک الفرج
  امکانات وب
  لینک باکس

  لیست وبلاگهای به روز شده
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات